Dobre łóżko gwarantem komfortowego snu

Dobre łóżko gwarantem komfortowego snu

Dobre łóżko gwarantem komfortowego snu

Statystyki wskazujące na spędzanie w łóżku nawet 1/3 życia nie kłamią – rzeczywiście tyle czasu średnio spędzamy na wypoczynku w królestwie naszych snów. Ale żeby łóżko można było porównać rzeczywiście do luksusowego królestwa, trzeba najpierw z głową wybrać ten mebel wypoczynkowy. Jak to zrobić i o czym należałoby obowiązkowo pamiętać? Kilka cennych porad prezentujemy już poniżej.

Producent Łóżek

Nieprzypadkowa wielkość

Wybór dużego i komfortowego łóżka do naszej sypialni to podstawa. Oczywiście nie zawsze warunki metrażowe pozwolą nam na zakup mebla o rozmiarach mega, ale zdecydowanie warto celować w jak największą przestrzeń dla odpoczynku. Wybierając rozmiar łóżka warto zwrócić uwagę na standardowe wymiary branżowe – łóżko dla jednej osoby powinno dysponować powierzchnią spania o wymiarach 90 x 200 cm, łóżko podwójne z kolei będzie miało wymiary 160 x 200 cm. Jeśli możemy wybrać tę większą wielkość – nie wahajmy się. Jeśli z kolei większe łóżko miałoby nam nico odebrać wolnej przestrzeni w sypialni – nie bójmy się także stawiać na taki wybór. Bo nasze zdrowie i komfort nocnego wypoczynku powinny być najważniejsze.

Dodatki zupełnie niezbędne

O komforcie snu decydować będą, oprócz rozmiarów łóżka, dodatkowe dwa czynniki. Będzie to materac oraz stelaż. Decydując się na wybór konkretnego rodzaju materaca, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego wypełnienie. Tutaj nie warto celować w rozwiązania najtańsze i najbardziej ekonomiczne, gdyż nie dość, że nie będą one trwałe, to dodatkowo nie dadzą też należytego komfortu, którego oczekujemy. Specjaliści z branży meblarskiej wskazują, że najczęściej wybieranymi, jak i polecanymi materacami pozostają te sprężynowe lub bonelowe. Stopień ich twardości warto już jednak indywidualnie dopasować do własnych preferencji – każdy użytkownik przecież ma zupełnie inne potrzeby.
Oprócz odpowiedniego materaca, warto zainwestować przy zakupie łóżka w dobry stelaż. Najlepiej, by dostępny był w opcji podnoszonej, by móc optymalnie dobrać wysokość pozycji do snu najbardziej nam odpowiadającej.

Bez zagłówka ani rusz

Coraz więcej łóżek dostępnych współcześnie w sprzedaży, wyposażonych jest także w funkcjonalny zagłówek. Tu warto stawiać na zagłówek modułowy. Łóżko z zagłówkiem pozwoli na komfortowe czytanie lub oddawanie się pracy przy komputerze, bez konieczności opuszczania ulubionego i bardzo wygodnego łóżka. Nowoczesne zagłówki mogą być też bardzo ciekawie wyposażone. Bo czy wybór zagłówka z segmentami czy wygodnymi półkami na książki lub też miejscem na punktowe oświetlenie, nie jest pomysłem trafionym w punkt?

Wysokość ma znaczenie

Zbyt niskie czy też nieco za wysokie łóżko nie będzie meblem wymarzonym i dobrym do użytkowania. Ważne, by wymiary mebla, łącznie z wysokością właśnie, dostosowane były do realnych potrzeb użytkowników. Bo czy nie przyjemniej korzysta się z takiego łóżka, które gabarytowo i wysokościowo, dobrane jest do wzrostu domowników? Dzięki temu nie zwichniemy nogi przy zbyt szybkim wstawaniu ze zbyt wysokiego łóżka czy nie uszkodzimy sobie mięśni podczas wskakiwania na łóżko zbyt małe.

Własne potrzeby na pierwszym miejscu

Wybierając łóżko do sypialni kierujmy się główną i jedyną słuszną zasadą: niech na tym łóżku będzie maksymalnie wygodnie przede wszystkim nam. I niech nam samym podoba się design mebla, jego wyposażenie i wszelkie dodatki. Nikomu innemu nic do tego – no chyba, że ktoś z odwiedzających nas gości chciałby wyrazić swój zachwyt i pochwalić nasz wybór.