Zlewozmywak do małej kuchni – jaki?

Zlewozmywak do małej kuchni – jaki?

Zlewozmywak do małej kuchni – jaki?

Niewielka przestrzeń kuchenna to domena większości mieszkań usytuowanych w blokach. Nie jest jednak w żadnym przypadku tak, że im mniejsze pomieszczenie, tym mniej funkcjonalne. Wręcz przeciwnie. Zadbać jednak należy o to, by możliwie jak najlepiej je wyposażyć. A w każdej kuchni liczy się przede wszystkim maksymalna wygoda użytkowania. Jak ją osiągnąć? Wystarczy trochę pomyśleć, dobrze rozplanować zakupy i… wybrać chociażby idealny zlewozmywak do kuchni. O czym należy pamiętać przed jego zakupem? Tę i kilka innych, równie ważnych wskazówek, prezentujemy już poniżej.

Zlewozmywak do małej kuchni - pomagamy wybrać

Mini zlewozmywak, maxi efekty

W niedużej kuchni zazwyczaj nie ma tony naczyń do zmywania – niepotrzebny staje się więc wielki, dwukomorowy zlewozmywak, wyposażony dodatkowo również w rzadko używany ociekacz. Tu przyda się przede wszystkim taki zlewozmywak, który choć nie będzie grzeszył rozmiarami, to czarować będzie wyjątkową głębokością. Jego „pojemność” przyda się nie tylko podczas codziennego zmywania naczyń, ale również znajdzie swoje zastosowanie przy myciu owoców lub warzyw – także ich większej ilości.
Brak ociekacza w zlewozmywaku z powodzeniem zastąpić można matą z mikrofibry lub przenośnym ociekaczem w formie rolowanej maty, nakładanym na komorę zlewu.

Mniejszy nie oznacza gorszy

Zlewozmywak dedykowany mniejszym kuchniom nie traci na swojej funkcjonalności z uwagi na najczęściej występującą, nawet 19-centymetrową, głębokość komory. Co więcej – te najbardziej popularne modele zlewozmywaka są najczęściej wpuszczane – ich montaż nie zabiera więc niepotrzebnie i tak ograniczonego miejsca.
W praktyce jednak w małych kuchniach montowane są nie tylko małe zlewozmywaki, ale i takie, które są modelami wielofunkcyjnymi. W nich bowiem znaleźć się może miejsce nawet niewielki kosz na obierki czy wsuwany stojak na noże lub deskę do krojenia.

Stylistyka wciąż poszukiwana

Niewielki zlewozmywak do równie małej kuchni nie może być produktem byle jakim. Warto więc szukać takich rozwiązań w obszarze formy i designu, by spełniały indywidualne wymagania inwestorów oraz pasowały do ogólnie przyjętej aranżacji dominującej w kuchni.
Nowoczesne zlewozmywaki do małych kuchni często są na tyle wielofunkcyjne, że zamontowana jest w nich także możliwość złożenia lub rozłożenia blatu. Szczególnie ta druga opcja wykorzystywana jest wówczas, gdy chciałoby się skorzystać z większej dostępności powierzchni blatu, a funkcja zmywania nie jest nam aktualnie niezbędna.

Narożny model zawsze w cenie

W niewielkiej kuchni z dużym powodzeniem sprawdzają się rozwiązania narożne. Tak jest i w przypadku zlewozmywaka, którego montaż pozwoli na oszczędność cennego miejsca roboczego blatów, zagospodarowując narożną, uznawaną za najbardziej problematyczną, część zabudowy kuchennej.

Oszczędność to podstawa

Budując oszczędną postawę świadomego użytkownika odnawialnych źródeł energii, coraz częściej przykładamy uwagę do oszczędnego zużycia wody. Stąd też warto przy montażu wybranego zlewozmywaka zainwestować w zakup baterii wyposażonej w aerator. Dzięki niemu zużycie wody będzie zdecydowanie mniejsze.

Słowem podsumowania

W małej kuchni liczy się maksymalna wygoda użytkowników, dlatego też warto stawiać przede wszystkim na rozwiązania funkcjonalne i nie zabierające zbyt wiele miejsca. Wielofunkcyjność pozostaje równie pożądana, także w przypadku zlewozmywaków. A przed ostatecznym wyborem zakupowym warto poznać bliżej rynek obecnego asortymentu branżowego. Bo doprawdy jest w czym wybierać!