Stół do małego salonu – jak wybrać?

Stół do małego salonu – jak wybrać?

Stół do małego salonu

Salon to miejsce absolutnie wyjątkowe w każdej przestrzeni domowej. Troska więc o to, by był pięknie zaaranżowany i gustownie wyposażony, leżeć powinna w gestii wszystkich domowników.
Szczególnie zaś tych, którzy uważają się za gospodarzy domu czy mieszkania. Warto poznać więc rozwiązania polecane przez doświadczonych inwestorów oraz projektantów wnętrz. Dziś przyjrzymy się temu, jaki stół wybrać z myślą o urządzeniu małego salonu.

Małe wielkie wnętrze

W salonie najczęściej spędza się czas w towarzystwie przyjaciół czy rodziny, dlatego i jego wygodna aranżacja musi być bardzo przemyślana. I choć kanapa lub sofa są jednym z najbardziej pożądanych i ważnych mebli salonowych, równie istotnym elementem jego wyposażenia pozostaje stół. Co ciekawego znaleźć można w branży, z myślą o jego dobrym wyborze właśnie?

Stól do małego salonu - Producent mebli - Polecany Producent

Niezawodny duet – szkło z drewnem

Stylowy stół do niedużego salonu może być zarówno bardzo finezyjny, jak i maksymalnie prosty i klasyczny. Dobrze, jeśli jest wykonany z materiałów trwałych i solidnych. Takimi z pewnością będą drewno oraz stal czy szkło. W wersji drewniano – stalowej stołu warto wybrać opcję blatu z drewna, wspartego stalowymi nóżkami. W opcji ze szkłem, to raczej drewno wykorzystane być powinno jako podstawa stołu, a blat czarować ma gładką powierzchnią szklaną.
Efektownie prezentować się będzie i taki stół, którego konstrukcja będzie niejako kontrastowa. Mowa o wykorzystaniu ciemnego egzotycznego drewna i połączeniu go z aluminium lub też stalą w wersji anodowanej.

A może bardziej nowocześnie?

Stół do niedużego salonu może być również bardzo designerski. Inwestorzy myślący w tym kierunku często decydują się na zakup mebla wyposażonego w wyjątkowo gruby blat ze szkła, wspieranego na efektownych, przypominających pajęcze, nóżkach wykonanych ze stali tytanowej. Taki mebel robi niesamowite wrażenie, a co więcej – jest wyjątkowym elementem wyposażenia wnętrza, dedykowanym największym kolekcjonerom piękna w każdej postaci.

Rozkładany czy okrągły?

Kształt stołu w niewielkim salonie ma duże znaczenie. Dlaczego? Mebel wyjątkowo podłużny czy szeroki mógłby zagracić dostępną przestrzeń i sprawić, że trudno byłoby się przemieszczać we wnętrzu. Dużo mniejszy, zgrabniejszy stolik w uniwersalnym kształcie koła zaś z pewnością wpasuje się w klimatyczne wnętrze salonowe. Takie rozwiązanie sprzyjać będzie towarzyskim spotkaniom przy filiżance ulubionego napoju lub kieliszku czegoś mocniejszego.
A jeśli w salonie znaleźć się ma również miejsce na spożywanie posiłków w większym gronie, to z pewnością warto zainteresować się wyborem stołu rozkładanego. Na co dzień mebel ten spełniać będzie funkcję stołu przy którym można coś zjeść, ale również i posiedzieć czy popracować. Od święta zaś przy nim właśnie gościć będzie można zdecydowanie większą liczbę osób. Wygodny mechanizm rozkładania zamontowany w stole, służyć będzie wygodzie biesiadników.

Kilka ważnych wskazówek

Stół w salonie, nawet tym niewielkim, nie powinien zajmować miejsca w samym jego kącie. Dlaczego? Jest meblem na równi ważnym z kanapą czy sofą, dlatego też nie może być umieszczony pod ścianą, jakby od niechcenia. Dobrze, jeśli stoi w bliskim sąsiedztwie okna – dzięki temu z kolei umożliwia dostęp do dużej ilości naturalnego światła. Jeśli zaś możliwość ustawienia stołu pod oknem raczej nie wchodzi w grę – warto postawić na umieszczenie tuż nad nim ciekawego i efektownego źródła światła – chociażby gustownej lampy.
Stół w małym salonie z równie mini, ale jednak wydzieloną częścią jadalni, warto odpowiednio oddzielić od przestrzeni wypoczynkowej. Do tego posłużyć może chociażby dywan w ciekawy wzór bądź też zróżnicowany kolor ścian – inny w części jadalnianej, inny zaś w części typowo relaksacyjnej.

Wybierając stół do salonu warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, jakie są nasze własne potrzeby i szczerze odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Czy żyjemy raczej w dość wąskim gronie bliskich osób czy jesteśmy prawdziwymi duszami towarzystwa? A może marzy nam się otwarty dom i chcemy by w naszym salonie non stop tętniło życie? Na poszukiwanie idealnego stołu właśnie nadszedł czas.