Oświetlenie dedykowane kuchni

Oświetlenie dedykowane kuchni

Oświetlenie dedykowane kuchni

Różnorodne strefy obecne w kuchni wymagają odpowiedniego, ściśle dobranego oświetlenia. Nie jest więc w żadnym przypadku tak, że w strefie kulinarnych doznań smakowych i eksperymentów z gotowaniem wystarczy jedno źródło światła. Tych powinno być co najmniej kilka. Które są wyjątkowo ważne i jaka forma oświetlenia idealnie pasować będzie do kuchni właśnie? Warto zainspirować się specjalnie wyselekcjonowanymi propozycjami.

Oświetlenie dedykowane kuchni - Polecany Producent Pl

Centrum światła

Czy ktoś wyobraża sobie kuchnię bez żyrandola czy plafonu, która znajduje się w ścisłym centrum tego pomieszczenia? Z pewnością nie – szczególnie, gdy mowa o dobrym oświetleniu dość dużej kuchni. Jeśli jednak chcemy, by w naszej przestrzeni kuchennej zagościła wyjątkowa przytulność, postawmy raczej na delikatne formy oświetlenia. Natynkowa oprawa Lightbox, dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, z pewnością sprawdzi się zarówno w większej, jak i mniejszej kuchni. Oświetlenie to doceniane jest także przez firmy działające w obszarze gastronomii oraz hotelarstwie, choć równie dobrze sprawdzi się i w użytku typowo prywatnym, domowym. Różnorodna kolorystyka oprawy oświetleniowej sprawi, że z powodzeniem odnajdzie się we wnętrzach zarówno bardzo jasnych, szarych, jak i tych, w których zdecydowanie dominuje czerń.

W tworzeniu kuchennego klimatu pomoże również montaż uniwersalnej lampy Nicola LED. Model ten, w kształcie ponadczasowego koła, wyróżnia obecność wielu diod LED, zapewniających dostęp do efektownego i równomiernego światła. W ofercie rynkowej znaleźć można ciekawe oprawy tej lampy w kolorystyce złota, srebra i czerni sprawiające, że zadowolenie z montażu tej intrygującej formy oświetlenia znaleźć może szerokie grono kupujących. Co więcej – model Demidio Nicola LED to lampa z możliwością montażu zarówno natynkowego, jak i puszkowego. Dodatkowo wybrać można preferowaną barwę światła emitowanego przez lampę. Do wyboru barwy ciepła, zimna, czerwona, niebieska oraz zielona.

Strefy robocze dobrze oświetlone

W każdej kuchni, niezależnie od jej metrażu, znajdziemy takie strefy robocze jak blaty, kuchenka czy zlewozmywak. Światło nad nimi nie powinno być zbyt mocne i natarczywe. Wystarczy, że przestrzeń robocza zostanie oświetlona punktowo. Tu świetnie sprawdzą się wpuszczane oczka sygnowane marką Azzardo, stanowiące efektowne połączenie żelaza z kryształem. Generują one bowiem światło odbite, nie tylko doświetlające przestrzeń roboczą, ale również rozpraszające się później na całe pomieszczenie. Propozycja ta idealnie wkomponuje się w kuchnię urządzoną z najwyższym gustem – taką, w której królują rozwiązania z najwyższej półki wizualnej oraz jakościowej.

Kuchnia światłem malowana

Przestrzeń kuchenna, z racji tego że użytkowana jest codziennie – i to przez wiele osób – powinna być oświetlona z pomysłem. Warto więc sięgać po sprawdzone rozwiązania i szukać inspiracji w dobrych sklepach z oświetleniem. Branżowe porady i podpowiedzi są na wagę złota – nieustannie. Dla pięknego wyglądu kuchni zrobić można naprawdę wiele. Trzeba tylko chcieć. A po więcej trafionych inspiracji zapraszamy do naszego sklepu.

Oświetlenie do kuchni i innych pomieszczeń