Nadal modne szafki typu cargo

Nadal modne szafki typu cargo

Nadal modne szafki typu cargo?

Maksymalnie funkcjonalne rozwiązania stworzone po to, by można było mówić o pełnej wygodzie użytkowania pomieszczeń mieszkalnych, to wciąż absolutny priorytet w aranżacji i wyposażaniu wnętrz. Nic więc dziwnego w tym, że zapotrzebowanie na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w domu czy mieszkaniu, stale rośnie. Dziś przyjrzymy się temu, co w modzie wnętrzarskiej piszczy – czy szafki cargo cieszą się wciąż dużą popularnością? Sprawdźmy.

Modne szafki typu Cargo

Żadna przestrzeń nie jest trudna

Szafki cargo najczęściej spotkać można w pomieszczeniach kuchennych wyposażonych w bardzo nowoczesny sposób. W układzie mebli i ich wyposażeniu widać wpływ innowacyjnych technologii, porządkujących wieczny bałagan kuchenny. Co ciekawe, mając na myśli systemy cargo można mówić o optymalnym wykorzystaniu każdej przestrzeni – i tej bardzo wąskiej i jednocześnie wysokiej między szafkami, jak i tej, w której mowa o zagospodarowaniu wyjątkowo niskich szafek. Przy montażu systemu cargo świetnie sprawdzą się również narożniki w zabudowie kuchennej – nie pozostaną niewykorzystane, a przez to zagwarantują dostęp do kolejnej przestrzeni do składowania różnych rzeczy i produktów.

Cargo wysokie i niskie

Szafki kuchenne, ze względu na ich rodzaje i przeznaczenie, podzielić można głównie na wysokie i niskie. Tak jest i z szafkami cargo. Te pierwsze stosuje się najczęściej – pozwalają na wykorzystanie przestrzeni wysokich szaf od podłogi, aż do samej krawędzi górnej zabudowy. Są bardzo pojemne, a przez to spełniać mogą niejako funkcję domowej spiżarni. Są też wygodne – nie trzeba bowiem iść po ulubione przetwory chociażby do piwnicy, gdyż ma się je na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo pomieszczą naprawdę duży ciężar – mowa o niebagatelnej wadze nawet do 150 kg.
Cargo niskie z kolei to system zabudowy podlotowej, montowany w dolnych szafkach. Zastosowane tu systemy mogą być i bardzo szerokie, umożliwiając bezproblemowe przechowywanie chociażby garnków, jak i dość wąskie – wykorzystuje się je wówczas do składowania butelek czy mniejszych słoików.

Funkcjonalnie i wygodnie

Kuchnia jest tego rodzaju pomieszczeniem domowym, w którym ze szczególną uwagą zadbać się powinno o wdrożenie jak najbardziej wygodnych i funkcjonalnych rozwiązań. Takich, które pozwolą na sprawne i szybkie oraz zupełnie bezproblemowe korzystanie z nich właśnie. Łatwe otwieranie, bez dociskowe zamykanie czy brak nieprzyjemnych dla ucha trzaśnięć przy wdrożeniu systemu samo domykania tworzy sprytną całość systemową, którą po prostu warto mieć w swojej kuchni. Nie dość bowiem, że zapewni się w niej dostęp do nowoczesnych rozwiązań, to będą one też maksymalnie wygodne dla każdego.

Do kuchni dużej i małej

Szafki cargo to opcja polecana właścicielom każdej kuchni – niezależnie od jej wielkości czy stylu, w jakim została urządzona. Warto wiedzieć więc, że ten nowoczesny system przechowywania sprawdzi się zarówno w ogromnej kuchni, jak i takiej, w której dbać trzeba o każdy centymetr aranżacji. W każdej z kuchni spełni swoją podstawową rolę – będzie idealnym organizatorem porządku i zapewni ład wśród mnóstwa słoiczków i produktów przeznaczenia spożywczego.

Wybór wielu

Szafki cargo odznaczają się tym, że front nie jest wysuwany na bok, a jedynie przytwierdzony do całego systemu. Wysuwa się więc niczym szuflada – do przodu. Systemy cargo są wciąż popularne, a zainteresowanie nimi nie słabnie. Wybierane są głównie przez świadomych inwestorów, którzy uwielbiają poruszać się w świecie kuchennym oraz eksperymentować na wszelkie możliwe sposoby. Ci inwestorzy też doceniają także i to, że w ich kuchni na stałe zagoszczą rozwiązania z najwyższej półki technologicznej, tak uniwersalne i pożądane, że z powodzeniem sprawdzać się będą przez wiele długich lat.